₺0,00
Doğu Anadolu

DOĞU ANADOLU TURU

Created with Sketch.
₺0,00

Tur Güzergahı

1. Gün

NİĞDE'DEN HAREKET
NİĞDE ÇIKIŞLI GEZİ OTÜBÜSÜ DOĞU ANADOLU TURU ORGANİZASYONUMUZA ÖZEL TUR OTOBÜSÜMÜZ İLE BELİRTİLEN YER VE SAATTE TOPLANARAK BAŞLIYORUZ. KEYİFLİ GECE YOLCULUĞUNUN ARDINDAN SABAHIN İLK SAATLERİNDE ERZİNCANA VARIYORUZ.

2. Gün

ERZİNCAN-GİRLEVİK ŞELALESİ-ERZURUM ÜÇ KÜMBETLER-YAKUTİYE MEDRESESİ-ÇİFTE MİNARELİ MEDRESE-KONGRE BİNASI
SABAH KAHVALTIMIZI YAPACAĞIMIZ GİRLEVİK ŞELALESİNE GELİYORUZ. MUHTEŞEM DOĞA EŞLİĞİNDE KAHVALTIMIZI YAPIYORUZ, KAHVALTI SONRASINDA DADAŞLAR DİYARI ERZURUM’A HAREKET EDİYORUZ. ANADOLU DA BULUNAN ANIT MEZARLARININ EN GÜZEL ÖRNEKLERİ ARASINDA YER ALAN ÜÇ KÜMBETLER ANADOLUDAKİ KAPALI AVLULU MEDRESELERİN EN BÜYÜĞÜ OLAN YAKUTİYE MEDRESESİ ERZURUM’UN SEMBOLU HALİNE GELEN VE BİR SELÇUKLU ESERİ OLAN ÇİFTE MİNARELİ MEDRESE –CUMHURİYETİN TEMELLERİNİN ATILDIĞI KONGRE BİNASI GEZECEĞİMİZ YERLER ARASINDA. SONRASINDA MEŞHUR CAĞ KEBABININ TADINA VARMAK İÇİN ÖĞLE YEMEĞİ MOLASI VERİYORUZ. ÖĞLE YEMEĞİNDEN SONRA OLTU TAŞI İLE ÜNLÜ ERZURUM TARİHİ TAŞ HANDA ALIŞVERİŞ İÇİN SERBEST ZAMAN VERİYORUZ.
SERBEST ZAMAN SONRASINDA AKŞAM YEMEĞİ VE KONAKLAMA İÇİN OTELİMİZE GEÇİYORUZ. (ERZURUM)

3. Gün

KARS ANİ HARABELERİ-KALE- ON İKİ HAVARİLER KİLİSESİ-PTT BİNASI-OPERA BİNASI-ORTODOKS KİLİSESİ-AŞIKLAR ATIŞMASI.
SABAHLEYİN OTELDE YAPACAĞIMIZ KAHVALTININ ARDINDAN SARIKAMIŞ’A HAREKET EDİYORUZ. YOL GÜZERGAHİ ÜZERİNDE ALLAH U EKBER DAĞLARINDA YER ALAN SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİNİ ZİYARET EDİYOR VE TÜRKİYE’NİN EN ÇOK HEYKELİNE SAHİP OLAN KARS’A VARIYORUZ. ERMENİSTAN SINIRINI TAKİP EDEREK TÜRKİYE’NİN EN ÖNEMLİ KÜLTÜR VARLIKLARI ARASINDA GÖSTERİLEN ANİ HARABELERİ EN BÜYÜK TABYALARDAN BİRİ OLAN KANLITABYA MÜZESİ –KARS KALESİ VE ŞEHİR MERKEZİ GEZİLECEK YERLER ARASINDA.
AKŞAM OZANLARIMIZI DİNLEMEK ÜZERE AŞIKLAR ATIŞMASINA GİDİYORUZ. ARDINDAN AKŞAM YEMEĞİ VE KONAKLAMA İÇİN OTELİMİZE GEÇİLORUZ.

4. Gün

IĞDIR-DOĞUBEYAZIT-İSHAK PAŞA SARAYI-AĞRI DAĞI-MURADİYE ŞELALESİ-VAN KEDİ EVİ VE MÜZESİ-TUŞBA KALESİ
OTELİMİZDE YAPACAĞIMIZ KAHVALTI SONRASI DİGOR TUZLUCA YOLU İSTİKAMETİNDEN AĞRI’NIN GÖZDESİ DOĞUBEYAZIT’A HAREKET EDİYORUZ. 99 YIL SÜREN TÜRK MİMARİ TARİHİNİN EN GÜZEL ESERLERİNDEN BİRİSİ OLAN İSHAK PAŞA SARAYINA GELİYORUZ, SONRASINDA İSE MURADİYE ŞELALESİNE HAREKET EDİYORUZ. SEYRİNE DOYUM OLMAYAN BENDİ MAHİ Ç AYI ÜZERİNDEN MURADİYE ŞELALESİNE VARIYOR, SALLANAN KÖPRÜDE FOTOĞRAFLAR ÇEKİYORUZ, AYRICA DOĞDU ANADOLU BÖLGESİNİN EN FAZLA DİKKAT ÇEKEN BÖLGELERİNDEN BİRİ MURADİYE ŞELALESİDİR. BURADA VERECEĞİMİZ KISA BİR MOLANIN ARDINDAN VAN MERKEZ’E HAREKET EDİYORUZ. UNESCO MİRAS GEÇİCİ LİSTESİNDE YER ALAN VE URARTULARDAN GÜNÜMÜZE ULAŞAN VAN KALESİ ZİYARETİ VE DAHA SONRA VAN KEDİ EVİ MÜZESİNİ ZİYARET EDEREK, AKŞAM YEMEĞİ VE KONAKLAMA İÇİN OTELİMİZE GEÇİYORUZ.

5. Gün

VAN ŞEHİR MERKEZİ-AKDAMAR ADASI-EDREMİT-GEVAŞ-AHLAT SELÇUKLU MEZARLARI-NEMRUT KRATER GÖLÜ-TATVAN
OTELDE YAPACAĞIMIZ KAHVALTIDAN SONRA VAN ŞEHİR MERKEZİ TURUNU GERÇEKLEŞTİRİYORUZ. TÜRKİYE NİN EN BÜYÜK GÖLÜ OLAN VAN GÖLÜNE HAREKET VE TEKNEMİZE BİNEREK GÖL ÜZERİNDE BULUNAN HERKESİN ÇOK MERAK ETTİĞİ YER OLAN AKDAMAR ADASINA VARIYORUZ. ARDINDAN TEKRAR MERKEZ E GÖNEREK YOL GÜZERGAHİ ÜZERİNDE YER ALAN AHLAT SELÇUKLU MEZARLARI ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRİYORUZ. SONRASINDA DÜNYANIN EN BÜYÜK İKİNCİ KRATER GÖLÜ OLAN NEMRUT KRATER GÖLÜNE HAREKET EDİYORUZ. DAHA SONRA AKŞAM YEMEĞİ VE KONAKLAMA OTELİMİZDE(TATVAN)

6. Gün

DİYARBAKIR-HASANPAŞA HANI-ULUCAMİ-ONGÖZLÜ KÖPRÜ-HAZAR GÖLÜ –ELAZIĞ
OTELDE YAPACAĞIMIZ KAHVALTI SONRASI DİYARBAKIR A HAREKET EDİYORUZ. TARİHİ HASAN PAŞA HANI ANADOLUNUN EN ESKİ CAMİLERİNDEN OLAN ULU CAMİ, ÇİN SEDDİNDEN SONRA DÜNYANIN EN UZUN SURU OLAN DİYARBAKIR SURLARI, MARDİN KAPI-URFA KAPI-KEÇİBURCU HEVSEL BAHÇELERİ GÖRÜLECEK YERLER ARASINDA.ARDINDAN SEYRİNE DOYUM OLMAYAN ONGÖZLÜ KÖPRÜYE VARIŞ, BURDA VERECEĞİMİZ SERBEST ZAMANIN ARDINDAN YOL ÜZERİNDE BULUNAN UZUNLUĞU 22 KM BULAN HAZAR GÖLÜ MANZARASI EŞLİĞİNDE ELAZIĞ’A HAREKET EDİYORUZ. AKŞAM YEMEĞİ VE KONAKLAMA OTELİMİZDE. (ELAZIĞ)

7. Gün

ELAZIĞ-HARPUT KALESİ- ULU CAMİ-MERYEM ANA KİLİSESİ.
ELAZIG’DA KALDIĞIMIZ OTELDE YAPACAĞIMIZ SABAH KAHVALTISININ ARDINDAN HARPUT KALESİ-TARİHİ ULU CAMİ VE MERYEM ANA KİLİSESİNİ ZİYARET EDİYORUZ.
ZİYARETİMİZ SONRA MALATYA YA HAREKET EDİYORUZ. DÜNYA’DAKİ KAYISI İHTİYACINININ %80 İNİ KARŞILAYAN MALATYA YA VARIYORUZÇ, MALATYA SANAT SOKAĞINDA VERİLEN SERBEST ZAMANIN ARDINDAN DÖNÜŞ İÇİN NİĞDE YE HAREKET EDİYORUZ.
GEZİ OTOBÜSÜ OLARAK BİR TURU DAHA BAŞARI İLE TAMAMLAMANIN HAKLI GURURUNU YAŞAYARAK BİR SONRAKİ ORGANİZASYONUMUZDA SİZ SEVGİLİ MİSAFİRLERİMİZLE BULUŞMAK ÜZERE VEDALAŞIYORUZ.

Bunu da beğenebilirsin