from ₺0,00
Rezervasyon Yap

HATAY KÜLTÜR ve GURME TURU Günübirlik

Oylanmamış

Süresi

Günübirlik

Tur Tipi

Daily Tour

Grup Sayısı

Sınırsız

Diller

Türkçe

Genel Bakış

GEZİ OTOBÜSÜ KALİTESİ İLE HATAY’ IN KÜLTÜR VE YÖRESEL YEMEKLERİYLE KEYİF DOLU BİR GEZİ BİZLERİ BEKLİYOR .

Üç büyük dinin hoşgörü içerisinde temsil edildiği kardeşlik şehri Hatay tarihî güzelliklerinin yanı sıra yaylaları, kaplıcaları ve plajlarıyla ziyaretçilerini ağırlamaktadır. UNESCO tarafından “barış kenti” seçilen Hatay’da geçmiş döneme ait birbirinden güzel eserleri görebilir, Hatay mutfağının eşsiz lezzetlerini tattıktan sonra kente bir kez daha gelmek isteyeceğinizden emin olabilirsiniz.

 

ÖNE ÇIKANLAR

 • GEZİLECEK YERLER;
 • HARBİYE ŞELALESİ
 • ST PİERRE KİLİSESİ ANTAKYA MOZAİK MÜZESİ HABİBİ NECCAR CAMİ
 • UZUN ÇARŞI

Tur planı

Hepsini genişlet
TUR PROGRAMI
TUR PROGRAMI

Siz değerli misafirlerimizle belirtilen saatte toplanarak Gezi Otobüsü turu kalitesi ile yolculuğumuz başlıyor.

Gerekli molalarımızın ardından Hatay’a varıyoruz.

Tarihi adıyla "Daphne" olarak bilinen ve şelaleleriyle ünlü Harbiye’ye doğru yol alıyoruz. Harbiye şelalelerinin muhteşem güzelliği karşısında unutamayacağımız fotoğraf kareleri yakalıyoruz. Serbest zamanımızda keyifle çay ve kahvelerimizi yudumluyoruz. Daha sonra doğal bir mağara olan eklemelerle kiliseye dönüştürülen ve Hristiyanlığın ilk kilisesi St.Pierre Kilisesi'ne hareket ediyoruz. Kilise gezimizin ardından mozaikleriyle ünlü dünyanın en zengin ikinci Mozaik Müzesi’ni gezdikten sonra Hatay'ın unutulmaz lezzetleri tatmak için restorantımıza geçiyoruz. Yemekten sonra Anadolu Toprakları üzerinde kurulan ilk cami olan Habibi Neccar Cami’yi ziyaret ediyoruz. Ardından Uzun Çarşı ve meşhur Antakya Evlerini geziyoruz. Uzun Çarşıda vereceğimiz serbest zamanın ardından Niğde'ye dönmek için toplanıyoruz.
Mutlu anılarla tamamladığımız günü keyifli bir yolculukla noktalıyoruz.
Bir Gezi Otobüsü turunu daha tamamlamanın keyfi ve mutluluğu ile bir daha ki Gezi Otobüsü turlarında görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Şehir Efsaneleri

Apollon ve Dafni, Antik Yunan mitolojisinde anlatılan bir destandır.
Destana göre, Yunan Deniz Tanrısı Peneus'un kızı Dafni'ye, Apollon aşık olmuştur. Dafni'ye umutsuzca aşık olmasının nedeni, aşk tanrısı Eros'un oklarından birine hedef olmasıdır.
Apollon aslında çok iyi bir okçudur ve kendiyle övünmeyi çok sever. Bir gün kendisi gibi iyi bir okçu olan Afrodit'in oğlu genç Eros ile karşılaşır ve onun okçuluk kabiliyeti ile ilgili alaycı sözler söyler. Buna karşılık, Eros öç almak ister ve iki ok hazırlar. Biri altın suyuna batırılmıştır ve saplandığı kişiye tutku ve sonsuz aşk verecektir. Diğer ok ise saplandığı kişiyi aşk ve tutkudan tamamen uzaklaştıracaktır. Altın ok Apollon'un kalbine saplanır ve Dafni'ye umutsuzca aşık olur. Fakat ne yazık ki diğer ok Dafni'nin kalbine saplanmıştır. Dafni, Apollon'dan sürekli kaçar ve aşkını reddeder.
Bir gün Dafni yine kaçarken Apollon'a yakalanır Yunan Yer Tanrısı Gaia'dan yardım ister. Gaia, Dafni'yi Defne ağacına dönüştürür ve Dafni sonsuza dek Defne ağacı olarak kalır.
Apollon ise, Defne ağacından aldığı yapraklarla kendine bir taç yapar ve bu tacı başından hiç çıkartmaz. Tüm Apollon heykellerinin başında gördüğümüz Defne yapraklarından yapılmış tacın sebebi budur.
Yine bir efsaneye göre bu olay Antakya'nın Harbiye Beldesinde geçmiştir.Bu efsanenin kanıtlarından en önemlilerinden biri Antakya Arkeoloji Müzesini'nde bulunan Apollon ve Dafni mozaiğidir. Ayrıca burada yaşayan halk,Harbiye'nin meşhur şelalelerine "Dafni'nin Gözyaşları" adını vermiştir. Üstelik bu şelaleler defne ağaçları arasından akmaktadır. Bu da öykünün Harbiyede geçtiğini destekleyen önemli özelliktir.

Hatay Turlarına Neden Gezi Otobüsü ile Katılmalısınız?

Hatay Turları organizasyonlarımızda ekibimiz sizler için tur araçlarını özenle kontrol eder ve tura hazırlar. Araç içi ikramlardan, bölgede alacağınız öğle yemeğine kadar aylar öncesinden planlamalar yapılır ve sizin için hazırlanır. Bölgenin en profesyonel rehberleri eşliğinde Hatay Gezileri tamamlanır. Turlar organize edilir, mola yerleri seçilir. Araçlarımızda çalacak müziklere kadar müdahil olunarak en iyisi sizler için hazırlanmaya çalışılır. Tercih sebebi olmamız için fark yaratmamız gerektiğinin farkındayız. Sabah Niğde'nin yol güzergahı üzerinde bulunan ilçelerden hareket avantajı sağlayarak size daha kolay bir ulaşım sağlıyor ve sizleri kusursuz operasyonlarımızda aramızda görmek istiyoruz. Gezi Otobüsü ile Hatay' ı daha bir güzel göreceksiniz.

Dahil / Hariç

 • Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Özel Tur Araçları İle Ulaşım
 • Araç içi kahvaltı
 • Öğle Yemeği (Seçenekli Satış)
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Milli Park Giriş Ücretleri
 • Programda Belirtilen Geziler
 • Gezi Otobüsü Refakati
 • Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Kişisel Harcamalar
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Öğle Yemeği (Opsiyonel)

Turun Konumu

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
Dayalı 4 yorum
Mükemmel
0
Çok iyi
0
Ortalama
0
Kötü
0
Korkunç
0
Niğde Geziyooooorr...

Kaya SOYDERE

19/10/2020

Tur için aradığın herşey

Niğde de gezi otobüsünün Hatay turuna katıldım. Kaliteli hizmetlerinden dolayı teşekkürlerimi sunarım. Turlarında sağladıkları etkinliklerinden hizmet ve güler yüzlü müşteri memnuniyetine öncelik veren firmanıza çok teşekkür ederim
Niğde Geziyooooorr...

Burhan BULUT

19/10/2020

kaliteli tur için geziotobüsüniğde

Niğde de gezi otobüsünün Hatay turuna katıldım. Güler yüzleri ve bunines hizmet anlayışı ile müşterilerine sunduğunu hizmet anlatılmaz yaşanır.
Niğde Geziyooooorr...

Uygar KARA

19/10/2020

Anlatılmaz bir an

Niğde de yeni açılmış olan gezi otobüsünün Hatay turuna katıldım. Beklediğimin üstünde kaliteli bir turla karşılaştım.
Niğde Geziyooooorr...

Aykut

18/10/2020

Unutulmaz bir gün...

Yürüttüğü rehberlik hizmetleri vasıtasıyla Ankara'dan da tanıdığımız Nilgün Hanımın tecrübelerini Niğde'ye taşıdığını duyunca hemen bu deneyimi yaşamak istedim ve tahmin ettiğim gibi hiç pişman olmadım. Güler yüzü ve her zamanki yardımseverliğiyle, işinin ehli kokartlı rehber arkadaşımızla bize unutulmaz bir gün yaşattılar. Tavsiye ediyorum.
Toplamda 1 -4 / 4 gösteriliyor

Bir değerlendirme yazın

Created with Sketch.
başlayan ₺0,00

Bunu da beğenebilirsin