from ₺0,00
Rezervasyon Yap

MERSİN – ERDEMLİ – SİLİFKE TURU

Created with Sketch. Mersin
Oylanmamış

Süresi

Günübirlik

Tur Tipi

Daily Tour

Grup Sayısı

Sınırsız

Diller

Türkçe

Genel Bakış

MERSİN- SİLİFKE- ERDEMLİ TURU

ÖNE ÇIKANLAR

 • Mersin
 • Silifke
 • Erdemli

Tur planı

Hepsini genişlet
TUR PROGRAMI
TUR PROGRAMI

Gezi Otobüsü Tur Organizasyonunun belirlemiş olduğu saatte toplanarak hareket ediyoruz. Keyifli bir yolculuğun ardından ilk durağımız Silifke Narlıkuyu burada Yörük kahvaltısıyla meşhur olan Yörük Kahvaltı evlerinden muhteşem bir kahvaltıyla güne başlıyoruz. Kahvaltının ardından Cennet–Cehennem Obruklarını ziyaret ediyoruz. Milyonlarca yıl önce mağaraların tavanlarının çökmesi sonucu oluşmuş içine merdivenlerle inilebilen ve asansörle çıkabildiğimiz mağaralar, Cennet Çukuru isminden de anlaşıldığı gibi ferah güzel bir vaha, inmesi ve çıkması kolay. Cehennem ise ürpertici inmesi ve çıkması meşakkatli bir yer. Daha sonra Astım Mağarası ve Dilek Mağaralarını gezip harika fotoğraflar çektikten sonra Narlıkuyu'da meşhur Lokma Tatlıcısında duruyoruz. Ardından Kanlıdivane Antik Kente geçiyoruz. M.Ö. 3 yy da kurulmuş Olba Krallığı’nın antik şehri ve kutsal yerleşim yeri Helenistik, Roma ve Bizans dönemine ait kalıntıları görerek ayrılıyoruz. Daha sonra Erdemli'ye hareket ediyoruz. Erdemli'de tekneyle Korykos şehrine denizden gelebilecek saldırıları önlemek için yapıldığı ve içinde bir sarayın olduğu bilinen Kızkalesi'ne geçiyoruz. Fotoğraf molamızın ardından kız kalesinden tekneyle ayrılıyoruz. Gezimizi Akdeniz'in muhteşem güzelliğini doyasıya yaşayarak günü tamamlıyoruz.
Güzel anılarla günü bitirmenin keyfi ile Niğde'ye hareket ediyoruz.
Bir Gezi Otobüsü Turunu daha bitirmenin keyfi ile bir sonraki turda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

KIZ KALESİ EFSANESİ
KIZ KALESİ EFSANESİ

Korikos’ta yaşayan Krallardan biri, bir kız çocuğu olsun diye gece gündüz Tanrıya yakarmaktadır. Sonunda dileği yerine gelir ve kız büyüdükçe güzelliği ve yardımseverliği ile herkesin sevgisini kazanır. Günlerden bir gün kente bir falcı gelir. Kral onu saraya çağırtır, kızının geleceğini öğrenmek ister. Falcı prensesin eline bakınca irkilir ama bir şey söylemez. Kral zorlayınca,
– Kralım Kızınızı bir yılan sokacak, bu yazgıyı hiçbir şey bozamayacak, siz dahi engel olamayacaksınız deyip oradan ayrılır.
Kral, kıza birşey söylemez ama düşüncelere dalar. Sonunda kıyıya yakın küçük bir adacık üzerinde, ak taşlardan bir kale yaptırmaya karar vererek kaleyi yaptırır ve kızını buraya kapatır. Olan biteni bilmediğinden kızı üzülmekte, günden güne eriyip gitmektedir. Günün birinde saraydan kaleye gönderilen bir üzüm sepetinin içinden çıkan bir yılan kızı sokar ve öldürür.

KANLI DİVANE RİVAYETİ
KANLI DİVANE RİVAYETİ

Korkunç bir rivayete göre şehrin ortasında bir obruk varmış ve obrukta vahşi hayvanlar beslenirmiş. Krala itaatsizlik edenler içine atılıp cezalandırılırmış buraya Kanlıdivane denmesinin sebebi buymuş.

Turlara Neden Gezi Otobüsü ile Katılmalısınız?
Turlara Neden Gezi Otobüsü ile Katılmalısınız?

Tur organizasyonlarımızda ekibimiz sizler için tur araçlarını özenle kontrol eder ve tura hazırlar. Araç içi ikramlardan, bölgede alacağınız öğle yemeğine kadar aylar öncesinden planlamalar yapılır ve sizin için hazırlanır. Bölgenin en profesyonel rehberleri eşliğinde geziler tamamlanır. Turlar organize edilir, mola yerleri seçilir. Araçlarımızda çalacak müziklere kadar müdahil olunarak en iyisi sizler için hazırlanmaya çalışılır. Tercih sebebi olmamız için fark yaratmamız gerektiğinin farkındayız. Sabah Niğde'nin yol güzergahı üzerinde bulunan ilçelerden hareket avantajı sağlayarak size daha kolay bir ulaşım sağlıyor ve sizleri kusursuz operasyonlarımızda aramızda görmek istiyoruz. Gezi Otobüsü ile gezeceğiniz yerleri daha bir güzel göreceksiniz.

Dahil / Hariç

 • Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Özel Tur Araçları İle Ulaşım
 • Araç içi kahvaltı
 • Öğle Yemeği (Seçenekli Satış)
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Milli Park Giriş Ücretleri
 • Programda Belirtilen Geziler
 • Gezi Otobüsü Refakati
 • Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Kişisel Harcamalar
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Öğle Yemeği (Opsiyonel)

Turun Konumu

Created with Sketch. Mersin

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
Dayalı 0 yorum
Mükemmel
0
Çok iyi
0
Ortalama
0
Kötü
0
Korkunç
0
Toplamda 1 -0 / 0 gösteriliyor

Bir değerlendirme yazın

Created with Sketch.
başlayan ₺0,00

Bunu da beğenebilirsin