from ₺0,00
Rezervasyon Yap

ORTA&BATI KARADENİZ TURU

Oylanmamış

Süresi

4 Gün

Tur Tipi

Özel Tur

Grup Sayısı

Sınırsız

Diller

Türkçe

Genel Bakış

AMASYA-SİNOP-KASTAMONU KÜRE DAĞLARI-SAFRANBOLU-BARTIN-AMASRA

Orta Karadeniz Bölgesi bölge kültürünü en iyi temsil eden coğrafyalardan biri. Kusursuz doğanın yanında tarih, lezzet ve inceliklerle süslenmiş bir kültürel birikim bizleri bekliyor.

ÖNE ÇIKANLAR

 • AMASYA
 • SİNOP
 • KASTAMONU KÜRE DAĞLARI
 • SAFRANBOLU
 • BARTIN
 • AMASRA

Tur planı

Hepsini genişlet
1. Gün
1. Gün

Gezi otobüsü kalitesiyle mutlu güzel anılar biriktirmek için yola çıkıyoruz. Belirlenen saatte toplanıp hareket ettikten sonra Orta Karadeniz’e hareket ediyoruz.
Orta Karadeniz Bölgesi bölge kültürünü en iyi temsil eden coğrafyalardan biri. Kusursuz doğanın yanında tarih, lezzet ve inceliklerle süslenmiş bir kültürel birikim bizleri bekliyor.

2. Gün

AMASYA:
Gece yolculuğumuzun ardından sabah Amasya şehrinde alacağımız açık büfe yada serpme kahvaltı ile güne başlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Amasya gezimize 1865 yılında yaptırılan tipik bir Osmanlı Konağı olan Harezanlar Konağı ile başlıyoruz. Sonrasında Yeşilırmak kenarına yapılan nehrin üzerine doğru duran Yalıboyu Evleri’nin cumbalarını izliyoruz. Ardından Sultan 2. Beyazıt adına 1485 yılında yapılan içinde cami medrese imaret türbe şadırvan ve çeşme bulunan Sultan II. Bayezid Külliyesini geziyoruz. Sonrasında Helenistik döneme ait olduğuna inanılan Ferhat‘ın Şirin’e kavuşmak için dağları kazarak oluşturduğu su kanallarını ziyaret ediyoruz. Amasya’yı tepeden görebileceğimiz Amasya Kalesi ve kaya mezarlarını panoramik görebileceğimiz Çakallar Tepesi ziyaretimizin ardından Amasya‘dan ayrılıyoruz.
Sinop; Sinop‘a gitmek için hareket ediyoruz. Karadeniz’in büyüleyici manzarası eşliğinde yola devam ediyoruz. Yemyeşil ormanı, denizin bir nehir gibi kara içine girdiği doğa harikasını, Türkiye‘nin en büyük ve tek fiyord’u Hamsilos Fiyordunu görüyoruz. Fiyord gezimizin ardından Sinop şehir merkezine hareket ediyoruz. Sinop Kale gezisinin ardından pek çok ünlünün kaldığı tarihi Sinop Cezaevi’ni uzman rehberler eşliğinde geziyoruz. Sinop turumuzu tamamladıktan sonra otele dinlenmek ve yemek yemek için geçiyoruz.

3. Gün

KASTAMONU;
Güne güzel bir kahvaltının ardından Kastomonu’ya gitmek için hareket ediyoruz.
Evliyalar şehri olarak bilinen Kastamonu Anadolu’daki en eski şehirlerdendir. Antik çağ ve Türk İslam dönemine ait birçok tarihi eser vardır.
Kastamonu’da ilk durağımız yöresel lezzetlerden Çekme Helva’nın yapımını görüyoruz. Daha sonra Türkiye’de tek sağlam kalan Deve Hanı ve İsmail Bey Külliyesi’ni gezip kısa bir serbest zamanın ardından Şeyh Şaban-ı Veli Hz. ziyaret ediyoruz. Hz. Pir, Şeyh Şaban-ı Veli Külliyesi’nde tadı Zemzem suyuna benzeyen Asa Suyu’nu içmeden cami odalarındaki manevi huzuru hissetmeden oradan ayrılmıyoruz. Kastamonu turumuzu tamamladıktan sonra muhteşem güzelliği ile bizleri büyüleyecek olan Küre Dağları’na gidiyoruz. İlk durağımız Çatak Kanyonu. Burada vereceğimiz fotoğraf molasının ardından Çatak Kanyonu Kristal Teras‘da fotoğraf için vereceğimiz serbest zamanda öğle yemeğimizi yiyoruz. Yemekten sonra görenleri adeta büyüleyen Horma Kanyonu. Şelalelerden ve derin göllerden meydana gelen kanyonda büyüleyici görüntüleri fotoğraflıyoruz. Sonra ki durağımız Ilıca Şelaleleri.
Şelalenin en büyük özelliği oluşan havuzun etrafında çok sayıda ağaç ve bitki örtüsü ile çevrili olmasıdır. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra dinlenmek ve akşam yemeği için otelimize geçiyoruz.

4. Gün

AMASRA KUŞ KAYASI YOL ANITI –BAKACAK TEPESİ-BÜYÜK LİMAN- BARIŞ AKARSU PARKI –ŞAPEL –AMASRA KALESİ- ZİNDANLAR FATİH CAMİ-TARİHİ KEMERE KÖPRÜSÜ –AĞLAYAN AĞAÇ –ÇEKİCİLER ÇARŞISI –SAFRANBOLU –HIDIRLIK TEPESİ-CİNCİ HANI

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından ilk olarak Amasra Kuş Kayası Yol Anıtını ziyaret ederek başlıyoruz. Daha sonra Fatih Sultan Mehmet’in lalasına söylediği “Lala Lala çeşm-i cihan bumu ola, bu ise bizim ola“ dediği bakacak tepesinde vereceğimiz fotoğraf molasının ardından Amasra merkeze geçiyoruz. Büyük limanda aracımızdan inerek sırasıyla Barış Akarsu Parkı, Şapel, Kale, Zindanlar, Fatih Cami, Kemere Köprüsü, Ağlayan Ağaç, Çekiciler Çarşısını görerek Amasra turumuzu tamamlıyoruz. Daha sonra son durağımız Safranbolu’ya hareket ediyoruz. Safranbolu’da ilk durağımız Hıdırlık Tepesi oluyor. Burada Safranbolu’yu panaromik olarak fotoğrafladıktan sonra tarihi Safranbolu Evlerini görerek Cinci Han ve Çarşısına geçiyoruz. Burada vereceğimiz serbest zaman içerisinde öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından Yemeniciler Çarşısını gezerek Safranbolu Lokumunu tatmak için üretim merkezine geçiyoruz. Akabinde 19yy da yapılan Kaymakam Konağını gezerek Yörük Köyü’ne hareket ediyoruz. Yörük köyü uzun yıllar işgale uğramamış, bu sayede tarihi konakları bugüne kadar ayakta kalmayı başarmış. Köye girişimizle birlikte tarihi ahşap evlerini görüyoruz. Köyün meydanında alışveriş için vereceğimiz serbest zamanın ardından gezi otobüsümüze geçerek Niğde ye dönmek üzere yola çıkıyoruz.
Gezi otobüsü organizasyonu olarak bir turu daha bitirmenin tatlı yorgunluğu ve gururunu yaşayarak keyifli bir yolculuk yapıyoruz.
Bir sonra ki gezi otobüsü tur organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Turlara Neden Gezi Otobüsü ile Katılmalısınız?
Turlara Neden Gezi Otobüsü ile Katılmalısınız?

Tur organizasyonlarımızda ekibimiz sizler için tur araçlarını özenle kontrol eder ve tura hazırlar. Araç içi ikramlardan, bölgede alacağınız öğle yemeğine kadar aylar öncesinden planlamalar yapılır ve sizin için hazırlanır. Bölgenin en profesyonel rehberleri eşliğinde geziler tamamlanır. Turlar organize edilir, mola yerleri seçilir. Araçlarımızda çalacak müziklere kadar müdahil olunarak en iyisi sizler için hazırlanmaya çalışılır. Tercih sebebi olmamız için fark yaratmamız gerektiğinin farkındayız. Sabah Niğde'nin yol güzergahı üzerinde bulunan ilçelerden hareket avantajı sağlayarak size daha kolay bir ulaşım sağlıyor ve sizleri kusursuz operasyonlarımızda aramızda görmek istiyoruz. Gezi Otobüsü ile gezeceğiniz yerleri daha bir güzel göreceksiniz.

Dahil / Hariç

 • Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Özel Araçlar ile Ulaşım
 • Seçkin Otellerde 2*Gece Konaklama
 • 3*Sabah Kahvaltısı
 • 2*Akşam Yemeği
 • Öğle Yemekleri (ekstra)
 • Seyahat Sigortaları
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Milli Park Giriş Ücretleri
 • Programda Belirtilen Geziler
 • Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Kişisel Harcamalar
 • Öğle Yemekleri
 • Müze ve Ören Yeri Ücretleri
 • Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Dönüş Yolundaki Akşam Yemeği

Turun Konumu

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
Dayalı 0 yorum
Mükemmel
0
Çok iyi
0
Ortalama
0
Kötü
0
Korkunç
0
Toplamda 1 -0 / 0 gösteriliyor

Bir değerlendirme yazın

Created with Sketch.
başlayan ₺0,00

Bunu da beğenebilirsin